Najczęstsze pytania Par Młodych

1. Po co tak naprawdę korzystać z usługi fotografa?

Zapewne niejedna para młoda myślała, aby skorzystać z aparatu wujka, szwagra czy innego członka rodziny i samodzielnie wykonać pamiątkowe zdjęcia. Dlaczego jest to złym pomysłem? Przede wszystkim – aparat to sprzęt, którego ustawienie wymaga specjalistycznej wiedzy. Amator fotografii będzie miał trudność, aby wybrać odpowiedni czas naświetlania, otwarcie przysłony czy ISO, a co za tym idzie – Wasza pamiątka może w efekcie okazać się nieestetyczna. Zawodowy fotograf wykona piękne zdjęcia, a wracanie do nich będzie za każdym razem przywoływało wiele ciepłych emocji.  

2. Kiedy najlepiej zarezerwować fotografa ślubnego?

Gdy poznacie już datę ślubu, najlepiej od razu i bez zbędnego oczekiwania zarezerwować termin u fotografa ślubnego. Zwłaszcza gdy dzień ten będzie przypadał w trakcie popularnych i najbardziej obleganych miesięcy jak czerwiec, sierpień czy wrzesień. Wyeliminuje to ryzyko zajęcia konkretnego dnia przez inną parę młodą. Roczne czy nawet dwuletnie wyprzedzenie to pewność, że razem ze swoimi aparatami, będę obecny na Waszej ceremonii zaślubin.

3. Jak wygląda kwestia płatności?

Podczas rezerwacji terminu przyszli małżonkowie wpłacają zadatek, który pozwala na podpisanie umowy. Chętnie spotkam się z Wami i poznam Wasze oczekiwania, jednak jeżeli nie będzie to możliwe – wysyłam umowę pocztą. Resztę płatności regulujemy z parą młodą po wykonaniu usługi, czyli po otrzymaniu zdjęć z reportażu ślubnego. Dlaczego to tyle kosztuje? To pytanie, które przychodzi do głowy niejednej młodej parze. To cena, w skład której wchodzi kilkugodzinne fotografowanie przygotowań, ślubu, a także zabawy na sali, utrzymanie profesjonalnego sprzętu oraz czasochłonny retusz zdjęć, zwany postprodukcją. 

4. Czy powinniśmy skorzystać z oferty sesji narzeczeńskiej?

Oczywiście sesja narzeczeńska nie jest konieczna, jednak zachęcam do skorzystania z tej oferty. W jakim celu, skoro zamówiliśmy już fotografa na sesję plenerową oraz ślub i przyjęcie? Przede wszystkim do oswojenia się z aparatem. Wiele osób ma z tym ogromny problem, przez co na fotografiach z najważniejszego dnia w ich życiu wyglądają nienaturalnie. Sesja narzeczeńska pozwala na poczucie się swobodnie przed obiektywem, a poza tym, to świetna pamiątka przed oficjalnym połączeniem Was węzłem małżeńskim.

5. Kiedy powinniśmy zrobić sesję plenerową?

Ostatnio coraz bardziej popularne stały się zdjęcia plenerowe podczas ślubu. Wtedy też fotograf zabiera parę młodą tuż po ich pierwszym tańcu do pobliskiego, malowniczego miejsca i wraca po niespełna godzinie. Polecam jednak zarezerwować termin sesji plenerowej kilka dni przed lub po ceremonii – małżonkom oszczędza to stresu, nie ma obawy przed zabrudzeniem ubrań, mogą wybrać dowolne miejsce na zdjęcia, a goście weselni nie oczekują na powrót młodych. 

6. Ile powstanie zdjęć z naszej ceremonii?

Każda ceremonia ślubna, włącznie z przygotowaniami, przyjęciem weselnym oraz sesją plenerową to kilka, od 2 do nawet 5 tysięcy ujęć. Nie wszystkie jednak trafiają do pary młodej. Dlaczego? Ponieważ każdy profesjonalny fotograf podczas obróbki zdjęć odrzuca te nie do końca udane lub te, na których goście weselni nie wyszli korzystnie, wybierając tym samym te najlepsze fotografie. Istnieje jednak możliwość udostępnienia niewyretuszowanego materiału zdjęciowego.    

7. Czy na zdjęciach znajdzie się każda zaproszona osoba?

Mam świadomość, że każdy z gości weselnych pragnąłby odnaleźć swój wizerunek na pamiątkowych fotografiach. Staram się, aby każda zaproszona osoba znalazła się w moim kadrze, jednak na pierwszym miejscu stawiam przyszłych małżonków, którzy tego dnia są najważniejsi. Zawsze wykonuję zdjęcia młodych wraz z rodzicami, świadkami, rodzeństwem i najbliższą rodziną. Ponadto, jeżeli para młoda wyrazi chęć wykonania zbiorowego zdjęcia całej rodziny, proszę o uprzednie poinformowanie mnie o tym, abym znalazł do tego odpowiednie miejsce na terenie sali weselnej. 

8. Kiedy otrzymamy nasze fotografie ślubne?

Wiem, że świeżo upieczeni małżonkowie, jak i ich goście weselni chcieliby jak najszybciej obejrzeć fotografie, które wykonałem podczas ceremonii zaślubin. Jednak selekcja materiału reportażowego, jego subtelny retusz i konwersja wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Dlatego mija zazwyczaj kilka tygodni, zanim wyślę młodej parze gotowe zdjęcia. W międzyczasie staram się jednak, aby nowożeńcy otrzymali przynajmniej kilka zdjęć upamiętniających ten najwspanialszy dzień w ich życiu, oraz którymi będą mogli pochwalić się w gronie znajomych.  

9. Czy fotografujesz tylko w Lublinie?

Choć Lublin to piękne i niezwykle malownicze miasto, nie ograniczam się jedynie do niego. Jestem w stanie dojechać do pobliskich mniejszych i większych miejscowości jak Rzeszów, Kielce, Warszawa, Łódź czy Katowice. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami za transport, a także często z zapewnieniem noclegu. Jeśli para młoda zażyczy sobie sesję ślubną w znacznie oddalonym od Lublina mieście – nie ma problemu! Najważniejsze jest to, aby młodzi małżonkowie otrzymali zachwycającą pamiątkę w postaci reportażu czy sesji plenerowej.  

10. Co przeszkadza fotografowi w zrobieniu idealnych ujęć?

W czasach, gdy niemalże każdy gość weselny posiada w kieszeni dobrej jakości aparat, ujęcie jedynej, wyjątkowej i niedającej się powtórzyć chwili może przysporzyć fotografowi niejednego problemu. Przypominam przyszłym małżonkom, aby przekazali zaproszonym gościom, że otrzymają profesjonalne zdjęcia wprost od fotografa. Wchodzenie w kadr z własnymi aparatami czy telefonami może zepsuć idealne ujęcie tych niedających się powtórzyć momentów jak powiedzenia „tak” w kościele czy pierwszy, pełny emocji pierwszy taniec. 

 
Zadzwoń: 603 579 269
© Copryright 2018 FotoRazem - dobry fotograf ślubny Lublin
 Powered by: www.cdx.pl